Oscar goes too ! JT!
Kült filmlere bayılan bir birey olarak bu haber bende hasta-şifa ilişkisindeki umut verici tedavi etkisi yarattı. "Raising Arizona", "The Big Lebowski", "Fargo", “No Country for Old Men”, "The Man Who Wasn't There" ve "Barton Fink" gibi gişe rekorları kıran kült filmlere imza atan Joel Coen ve Ethan Coen kardeşlerin yeni keşfi ise Justin Timberlake !


 "Sen Şarkılarını Söyle"de Berkey karakteri ile ilk defa filmde bir müzisyeni canlandıran Timberlake “Şarkı söyleme sesimi, filmde bir karakterde kullanmak çok keyifliydi. Bu, tüm yeteneklerimi bir arada kullanabildiğim bir film oldu benim için.” diyerek film için heyecan katsayımı 9,96 ile çarparak logaritmik bir şekilde zirvelere tırmandırıyor.

Film 17 Ocak'ta vizyona girecek olup, başrollerini Oscar Isaac ve Carey Mulligan ile paylaşan Justin'in bu filmi, Oscar’daki 16 adaylığıyla film eleştirmenleri tarafından yılın en iyi filmleri arasında gösteriliyor.Bu başarı değildir de nedir... Filmin konusuna gelirsek; yer 1960'lı yılların Amerikası, New York. Manhattan'ın hareketli müzik piyasasında tutunmaya çalışan genç Llewyn Davis, hayatını müzikle kazanmak ve sanatını icra edebilmek için her yolu denemektedir. Halkın önünde saygın bir yere sahip olmak isteyen Davis, bir yandan da şehrin acımasız koşulları altında yaşamını sürdürmeye çalışmaktadır.Grup arkadaşının ölümüyle oldukça sarsılır ve arayışları umutsuzluğa dönüşür. Verdiği yanlış kararlar da durumunu daha da kötüleştirir. Artık başını sokabileceği bir evi dahi olmaksızın misafirhanelerde yaşamaya başlar. Bu sırada eski kız arkadaşı Jean Berkey ile yolları yeniden kesişir ve onun hamile olduğunu öğrenir. Ancak bebeğin babasının Llewyn mi yoksa Jean'in kocası, kendisi gibi müzisyen olan Jim'den mi olduğu belirsizdir.Sıkıntıların üst üste geldiği bir zamanda, dönemin büyük müzisyeni ve menajeri Bud Grossman'ın düzenlediği seçmelere katıldığında aldığı sonuç hayatının dönüm noktasını oluşturacaktır. Llewyn Davis'i, şöhret basamaklarının Chicago'ya uzandığı bir yolculuk beklemektedir.

Kaynak: http://www.onlineaktivite.com/sen-sarkilarini-soyle/

1 yorum:

j.d. dedi ki...

JT varsa bende varım :) Çok merak ediyorum filmi .