Nina Ricci 1314

Aslında tek tek yazmayı sevmem. Tasarımcılardan bahsediyorum. Ama onları tek bir başlık altında yazmak, onlara haksızlık oluyor. Neticede hepsi farklı gönlümüzde...


İşe ilk Nina'dan başladım. Zor oldu. Çünki analiz edilemeyen bir koleksiyon olmuş. Eskilere hiç benzemiyor. Farklı. Biraz uslu. Biraz sinsi. İşte karşınızda Ricci !


Koleksiyon kadınını mercek altına alırsak hanım hanımcık bir look çiziyor. Ama onu tehlikeli ve dayanılmaz  bir şekilde lanse etmeyi unutulmamış.
Geniş bir renk yelpazesi yok. Ama tonlar o kadar canlı duruyor ki ! Lokal tonlardan bahsediyorum evet. Göz alıcı olabilmeyi başarmış. Ki bunda en büyük pay Ricci'nin formlarında.


Formlar ne kadar geniş olursa olsun kadın seksapel. Yer yer pilelerle sağlamış bunu. Yer yer deri eldiven, kemer ve yakalara eklediği manchon kürklerle sağlamış. Bu da prezantabl bir görünüm yakalamasına olanak yaratmış. Elegan profili çizen Ricci kadını, bir o kadarda vahşi.Paltoların kollarının kruvaze olması hoş bir detay olmuş. Açıkcası keşke hep kruvaze kullanılsaymış. Bu çok yalnız kalmış.

 
 Sadete gelirsek:
Nina bize öyle bir koleksiyon sunmuş ki "Benim parçalarım arafın sözcük anlamı" diyerek şaheserini ortaya koyuyor.
Anlamadın mı ?
Yor kendini biraz.

efegeozden

Hiç yorum yok: